Wnętrza, które projektuję, są dla mnie odzwierciedleniem wnętrza osoby, która ma w nim mieszkać.

Projektowanie to proces. Z jednej strony wymaga tzw. twardych umiejętności, dokładności i precyzji. Z drugiej, chęci pracy z ludźmi, z ich  emocjami, marzeniami, aspiracjami, przyzwyczajeniami, potrzebami i wyobraźnią.

W skrócie, projektowanie to dla mnie kreowanie mikroświatów szytych na miarę tych, którzy mają w nich żyć.


MIKUMA Design powstała na bazie wielu lat pracy i nauki, rozwoju, zdobywania doświadczeń, pielęgnowania pasji, budowaniu partnerstw.

Obecnie projektujemy wnętrza prywatne i komercyjne oraz tworzymy własne meble.

W zależności od potrzeb Inwestora, w ramach współpracy, tworzone są wizualizacje, rysunki techniczne i wykonawcze, kosztorysy. Możemy zająć się nadzorem, zamówieniami i przejąć komunikację z ekipami. Mamy też swoją bazę wykonawców oraz dostawców. 

Każda współpraca rozpoczyna się od niezobowiązującego spotkania. Jeśli wywoła ono u potencjalnego Inwestora poczucie komfortu, zainspiruje, ucieszy, spowoduje, że myśl o remoncie przestanie być niemiła, to znak, że są podstawy, na których mogą powstać ciekawe projekty. 

Kolejnym etapem jest dyskusja o potrzebach, ulubionych stylach, pasjach i oczywiście o budżecie. Dopiero wtedy zaczyna się projektowanie, powstają pierwsze koncepcje wizualne i funkcjonalne. Dalsze  etapy współpracy zależne są od wcześniejszych ustaleń (nadzór, zakupy, dostawy, etc.).

 

Projektowanie to mój żywioł, w którego centrum jest chęć tworzenia.  Jest to jednak zawód, który wymaga przede wszystkim umiejętności łączenia pracy twórczej z inżynierską precyzją. Na tej podstawie powstała nazwa MIKUMA Design. Jest połączeniem mojej pasji, moich inicjałów oraz inicjałów pewnego inżyniera o wielkim sercu, który nauczył mnie matematycznej dokładności a zarazem wrażliwości.