M…K…

Nie każdy ma szczęście od razu odkryć czym powinien się w życiu zajmować. Nie wszyscy mają odwagę posłuchać za młodu intuicji. Wszystko ma jednak swoje plusy. W tym przypadku umożliwiło stworzenie firmy na solidnych podstawach – wielu latach pielęgnowanej pasji, zdobywania wiedzy oraz doświadczeń.  

Wnętrza które projektuję są dla mnie odzwierciedleniem wnętrza osoby, która ma w nim mieszkać. Projektowanie to nie tylko to co widać jako efekt końcowy. To też praca z ludzkimi emocjami, marzeniami, aspiracjami. To też chęć godzenia sprzecznych potrzeb, czasem otwieranie zupełnie nowych przestrzeni, łamanie przyzwyczajeń i zmiana wyobrażeń.

W skrócie, projektowanie to dla mnie kreowanie mikroświatów szytych na miarę tych, którzy mają w nich żyć.

Projektowanie to mój żywioł, w którego centrum jest chęć tworzenia.  Jednak jest to zawód, który wymaga przede wszystkim łączenia pracy twórczej z inżynierską precyzją. Stąd też nazwa MIKUMA, która jest połączeniem moich marzeń z dziedzictwem jakie zostało mi darowane przez pewnego inżyniera o wielkim sercu, który nauczył mnie matematycznej dokładności ale i wrażliwości.  Z wdzięczności, z potrzeby serca, na szczęście – nazwa MIKUMA to połączenie Taty i moich inicjałów. 

Magdalena Kulikowska


MIKUMA

MIKUMA Design to młoda firma ze sporym doświadczeniem o bardzo szerokim gronie wspaniałych współpracowników. Dzięki takiej kombinacji MIKUMA projektuje, wizualizuje, tworzy rysunki wykonawcze, wymyśla, zamawia, kupuje, doradza, nadzoruje, kosztorysuje, remontuje i tworzy nowe meble…

W MIKUMA każda współpraca rozpoczyna się od niezobowiązującego spotkania. Jeśli wywoła ono u potencjalnego inwestora poczucie komfortu, zainspiruje, ucieszy, spowoduje, że myśl o remoncie przestanie być niemiła, to znak, że są podstawy na których mogą powstać ciekawe projekty. 

Kolejnym etapem jest dyskusja o potrzebach, ulubionych stylach, pasjach i oczywiście o budżecie. Dopiero wtedy zaczyna się projektowanie, powstają pierwsze koncepcje wizualne i funkcjonalne. Dalsze etapy współpracy zależne są od wcześniejszych ustaleń (nadzór, zakupy, dostawy, etc.).

MIKUMA, w swojej nowej siedzibie, otwarta jest przez cały tydzień, często prawie 24h/godz. To wynik panującego tu pracoholizmowi  i wszędobylskiej  atmosferze interdyscyplinarnej kreacji. Dzięki temu praca z MIKUMĄ może być nieangażująca ale może też odbywać się na zasadach współtworzenia. 

 MIKUMA Design – zespół


… Design

Pojęcie rzeka ale jak dotąd zarezerwowane dla… ludzi. W MIKUMA Design za zmianę takiego stanu rzeczy odpowiadają asystentki. Bardzo oddane, prawie zawsze zajęte. Jedna szybka, inteligentna i bardzo pomysłowa. Druga wyważona, rozsądna, analityczna. Do ich najważniejszych obowiązków należy inspirowanie i testowanie niektórych pomysłów. Nazywają się Greta i Zuri i łącznie posiadają osiem łap i dwa ogony. 

Brzmi dziwnie, wiem. Ale to taka mała zapowiedź czegoś nad czym obecnie, w nielicznych wolnych chwilach, wspólnie pracujemy…

MIKUMA Design –  asystentki


P.S. – I solemnly swear to translate this website! Really! Some day…